Qatar Baja to niezwykła przygoda, którą dane mi było przeżyć po raz drugi i zdecydowanie nie ostatni![]()
To najlepiej zorganizowane zawody w jakich dane mi było brać udział. Gościnność, szacunek do zawodnika, życzliwość, wdzięczność i opieka, to coś czego życzyłbym sobie zawsze. Qatar jest wspaniałym miejscem, do którego aż chcę się wracać.Thank you @qmmf.qa for support and trust, which helped me keep pushing forward.![]()
Z mojego punktu widzenia sportowo to trudne zawody z uwagi na dużą ilość kamienistych dróg i grząskich wydm. Poprzeczkę mocno podnosi, najtrudniejsza nawigacja ze wszystkich rund Pucharu Świata.
Celem tych zawodów było ,,odcięcie pępowiny” i porzucenie drogi ,,beduina śladowca”. Postawiłem na dobre tempo i samodzielną nawigację. Z tego pierwszego jestem zadowolony, nie odpuszczałem w zasadzie nawet przez chwilę. Co do nawigacji to połączenie jednego i drugiego nie jest łatwe. Im szybciej jedziesz tym nawigacja staje się trudniejsza. Na rajdach jest tak, że czasami jedna zła decyzja potrafi zaprzepaścić cały wynik. Na wydmach popełniłem błąd nawigacyjny. Nie w tym miejscu zmieniłem kierunek i w konsekwencji zabłądziłem. Szukanie właściwego tracka zajęło mi kilkadziesiąt minut i kosztowało mnie to pominięciem 8 waypointów
. Finalnie wyłapałem prawie 2,5h kary do ogólnego czasu i spadłem w generalce na 37 pozycję. Lekcja wyciągnięta, trzeba zwolnić i jeszcze mocniej skupić się na nawigacji. Generalnie zadowolony jestem z formy i tempa, a nad nawigacją muszę jeszcze pracować, bo liczą się przejechane km
ps. Już słyszę głos mojego nawigacyjnego mentora Jacka Czachora, jak nie zostawia na mnie suchej nitki
Jacku obiecuję poprawę![]()
Bardzo dziękuje @n.joy_co , Joanna Modrzewska i Norbert Nojo. Joanna niezmiennie szacun za wynik i nawigację
Marcin Martin Talaga, Slawek Wawelski, Moto Kamien i Lubomir Sobol za wspaniały czas i klimat. Widzimy się niebawem
Michał wracaj do zdrowia![]()
![]()
Wielkie gratulacje Konrad Dąbrowski #26 za mega wynik![]()
Jeszcze nie opadł kurz po Qatarze, a już za parę dni zawody w Dubaju. Niezmiennie kocham tą robotę. Trzymajcie kciuki.
















